Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

Cloudberry Kingdom inceleme

Platform türündeki oyunları sevenler için bugün çok güzel bir oyunu sizlerle tanıştıracağız. Oyunumuzun ismi Cloudberry Kingdom. Kolay platform oyunlarından sıkılınlar ve zor oyun oynamak isteyenler için oyun sınırsız bölüm sunuyor. Sınırsız bölüm tabirim oyunu en zor modda oynayanlar için geçerli. Diğer türlü oyunun elbette bir sonu var. Genellikle çoğu platform oyunlarında hikâye bulunmaz ya da hikâye üzerinde pek durulmaz. Cloudberry Kingdom yapımcıları da bu durumu pek fazla kafaya takmamışlar. Oyunda amacımız Super Mario Bros oyundaki amaç ile aynı. Prenses kötü biri tarafından kaçırılıyor ve bizim onu kurtarmamız gerekiyor.

Oyun hikâye kısmından çok oynanış mekanikleri açısından önemli bir konumda. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi oyunda rastgele oluşturulan sınırsız sayıda bölüm bulunmakta. Bu bölümlerin oynanış tarzları kimi bölümlerde farklılık gösterebiliyor. Örneğin bir bölümde hızlı olmanız gerekirken, diğer bölümde daha yüksekten zıplamanız isteniyor. İşte tam burada Hero Factory devreye giriyor. Bu kısımda karakterimizin giyinişini, şeklini ve fiziğini değiştirebilme imkânına sahibiz. Hero Factory’nin asıl önemli kısmı karakterimizin fiziğini değiştirebilmek. Fizik ayarlarını değiştirerek istersek karakterimiz hızlandırıyoruz ya da yer çekimini azaltabiliyoruz. Bu özellikler sayesinde takıldığımız bölümlerde farklı taktikler deneyebiliyor ve bölümü kolayca geçebiliyoruz. Dilerseniz karakterinize jetpack bile takabilirsiniz. Oyunda Time Crises, Hero Rush ve Escalation olmak üzere üç farklı mod bulunuyor. Escalation modunda sınırsız bölümler bulunuyor. Ancak bölümlerde ilerledikçe iyice zorlaşıyor ve geçilmesi zor bir hal alıyor. Canınız da sınırlı. Time Crises modunda ise hoplayıp zıpladığınız nesneler belirli bir zaman gözüküp belirli bir zamanda yok oluyor. Bu modda zamanı iyi ayarlayıp atlamanız gerekiyor. Hero Rush modunda ise bölüm bize kendi yaratmış olduğu karakterleri sunuyor. Bu karakterlerin her birinin farklı bir özelliği bulunmakta. Bu modu isterseniz co-op yaparak, isterseniz de multiplayer olarak dört kişiye kadar arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Cloudberyy Kingdom vakit geçirmek için şahane bir oyun. Üst seviyede zorluğa sahip olmasından dolayı kısa sürede geçebileceğiniz bölümleri daha uzun süre uğraşarak geçmeye çalışmak da oldukça eğlenceli.