Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

CastleStorm Oyna

Her oyuncu kule savunma oyunlarını bir kez de olsa oynamıştır. Bu tip oyunlarda bildiğiniz gibi bizim ve düşmanımızın birer adet kulesi vardır ve askerler yollayarak düşman kulelerini yok etmeye çalışırız. Bugün inceleyeceğimiz Zen Studios’un geliştirdiği CastleStorm isimli oyun da kendine has özellikleriyle alışık olduğumuz kule savunma oyunlarından biraz farklı. Oyunun hikâyesini kısaca özetleyecek olursak; CastleStorm Şövalyeler ile Vikinglerin savaşını konu alıyor. Oyunda Şövalye ve Vikingler’e verilmiş bir adet değerli taş bulunuyor. Vikingler rahat durmayıp Şövalyeler’de bulunan değerli taşı çalıyor ve kendi topraklarına getiriyorlar. Oyunun hikâyesi gereği Şövalye modunda bulunan bizler de Vikingler ile savaşıp değerli taşımızı geri almaya çalışıyoruz. CastleStorm’da ana hikâyenin ışığında farklı görevlerimizde mevcut. Yani tek amacımız değerli taşı geri almak değil. Oyunda eşek, at gibi hayvanları evcilleştirme vb. türevde görevler bulunmakta.

Oyunun oynanışı diğer kule savunma oyunlarıyla büyük benzerlikler taşıyor. Özellikle Angry Birds oyunundaki gibi kuşların üçe bölünmesi ve kuşların patlaması gibi özellikler mevcut. Savaşa başladığımızda çıkartılacak askerlerimiz, özel güçlerimiz ve çeşit çeşit mancınıklarımız mevcut. Mancınıkları faremiz yardımıyla yönlendirip ateşliyoruz, askerlerimizi kule içerisinde yetişen yemek sayısı doğrultusunda sınırlı bir şekilde çağırabiliyoruz. Oyunda ayrıca belli bir süreliğine kulemizi bırakıp, yarattığımız karakterler ile savaş alanına girebiliyoruz. Özel güçlerimiz belirli zaman aralıklarıyla doluyor. Özel güçlerimizin arasında düşmanları anında öldürme, bir askeri belirli bir süreliğine ölümsüz kılma ve yaralı bir askeri iyileştirebilme güçlerimiz var.

CastleStorm’de ana mancınığımız bir mızrak. Diğer mancınıklarımız ise; üçlü mızrak, kutsal iksir, patlayıcı elma vb. türevinde uzayıp giden mancınıklar. Bunların içinde beni en çok etkileyenin kutsal iksir olduğunu söyleyebilirim. Oyun sırasında bu iksiri attığınızda düşman askerlerinden birine çarpması halinde, o asker sizin askeriniz oluyor ve sizin tarafınızda savaşmaya başlıyor. Bunların dışında oyunda gizli bonuslar da mevcut. Örneğin eğer düşman askerlerinden beş tanesini art arda öldürürseniz bekleme süresi dolmadan mancınıklarınızı kullanabilme imkânına erişiyorsunuz. Bu bonus sayesinde rakibin kalesini yok etmek bir hayli kolaylaşıyor.

CastleStorm getirdiği yenilikler sayesinde kule savunma oyunları içinde özel bir yer edineceğe benziyor. Taktik ağırlıklı oyunları sevenler için, keyifli vakit geçirebilecekleri ideal bir oyun ile karşı karşıyayız.

Friv farkıyla kule savunma oyunlarımızı görmek için tıklayınız.